יד' באייר תשע"ח, 29.4.2018
10 דקות קריאה

שני מדענים צעירים, מתמטיקאי ואיש מחשבים בשם ריצ’רד בנדלר והבלשן ג’ון גרינדר, חברו יחדיו באמצע שנות השישים של המאה ה – 20 כדי לענות על השאלה “כיצד מתרחש שינוי בהתנהגות בני האדם?” ולבדוק האם קיימת נוסחה כלשהי לשם כך. נקודת המוצא שלהם היתה תצפיות על מספר עצום של תהליכים טיפוליים שנעשו על ידי גדולי המטפלים בארה”ב בתקופה ההיא: מילטון אריקסון (1901 – 1980), וירג’יניה סאטיר (1988-1919), ואחרים.

מהו NLP ואיך הוא נוצר?

ריצ’רד בנדלר שימש אז כמתמלל אצל וירג’יניה סאטיר והוא שם לב לכך שדווקא בטיפולים שלה מתרחש שינוי עמוק בקרב המטופלים. אותו אדם לא יצא ממנה כפי שנכנס, ולא זאת, אף זאת – עם הזמן ריצ’רד סיגל לעצמו את התכונות של וירג’יניה, את יכולת הדיבור שלה, ועוד.

בשלב הזה ריצ’רד חבר לג’ון והם התחילו לחקור את הנושא לעומק. מטרתם הייתה לגלות חוקיות כלשהי בדרכי ההשפעה של המטפל על המטופל. הם גילו כמה חוקים המתייחסים למרכיבים לשוניים, מחשבתיים ונוירולוגיים של התנהגות האדם, אשר משחקים תפקיד חשוב באינטרקציה שבין המטפל למטופל.

למודל שפיתחו בעקבות ממצאיהם קראו:

 Neuro-Linguistic Programming. נפרט:

Neuro – הכוונה למערכת הנוירולוגית, מערכת העצבים שדרכה אנו חווים את העולם, אוספים ומעבדים מידע המתקבל דרך חמשת החושים.

Linguistic – שפה (מילולית ולא מילולית), דרכה אנו מקודדים ומסדרים את המידע ונותנים לו משמעות. הצורה והאופן בהם אנו מבטאים את המחשבות ואת התחושות שלנו.

Programming – התוכנית או תבנית ההתנהגות. הדפוס של המחשבות אשר הופכות לפעולות. איך אפשר ליצור תבנית ותוכנית התנהגותית להשגת מטרות וליצירת תוצאות.

במילים אחרות – הדפוסים, התוכניות, האסטרטגיות אשר פועלים במערכת הנוירולוגית ויוצרים פעולות שונות. כיצד ליצור תקשורת והבנה עם המוח שלנו, עם המערכת הנוירולוגית, תקשורת שיכולה להוביל ליצירת תוצאות בתחומים שונים בצורה עקבית, השגת מטרות ועוד הרבה יותר מזה.

NLP אינה תיאוריה פסיכולוגית חדשה, אלא מודל המארגן תופעות קיימות לכדי דגם משמעותי הניתן ליישום בקלות וביעילות. יעילותו של מודל ה-NLP נבחנת בהצלחתו ליצור את השינוי המבוקש בהתנהגות ובהרגשה.

אחד הדברים היעילים ביישום מודל ה-NLP בתחומי החיים השונים הוא קלות הביצוע ומהירות השגת התוצאות המבוקשות. NLP זאת גישה ושיטה שמשאירה מאחוריה שובל של טכניקות”. ריצ’רד בנדלר.

חיבוקים ונשיקות,

ברק

תודה רבה שקראתם ❤

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

הכנס מייל עכשיו, וקבל 98% מהאסטרטגיות, הכלים והמיינדסט שלי בחינם
לכל עולם המודעות העצמית וצמיחה קיצונית בביזנס,
מה שתכל'ס מביא תוצאות וכסף בכיס, עכשיו:

תודה על הרשמתך

תראה גם את זה...

סיפורי הצלחה

הפופולריים ביותר

    No posts found.

הישאר מעודכן